Zarząd Województwa Podkarpackiego, jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 z siedzibą w Rzeszowie, al. Łukasza Cieplińskiego 4, ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów w procedurze konkursowej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020.
Oś priorytetowa II Cyfrowe Podkarpackie
Działanie 2.1 Podniesienie efektywności i dostępności e-usług
Wnioski przyjmowane będą od dnia 30 czerwca 2016 r. do dnia 28 lipca 2016 r.
Na co i kto może składać wnioski?Na co można otrzymać dofinansowanie?
Tworzenie lub rozwój e-usług publicznych (A2B, A2C), w tym tworzenie i udostępnianie zasobów cyfrowych.
Tworzenie lub rozwój usług wewnątrzadministracyjnych (A2A) niezbędnych do funkcjonowania e-usług publicznych.
Tworzenie lub rozwój publicznych zasobów geodezyjnych oraz informacji przestrzennej.
Cyfrowe udostępnianie informacji sektora publicznego.
W ramach tego konkursu nie przewiduje się udzielania dofinansowania na projekty realizowane w obszarze tematycznym ochrony zdrowia. Kto może składać wnioski?
jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia,
jednostki organizacyjne jednostek samorządu terytorialnego posiadające osobowość prawną (z wyjątkiem podmiotów działających w systemie ochrony zdrowia),
szkoły wyższe,
jednostki naukowe,
instytucje kultury.
Kryteria wyboru projektówKryteria wyboru projektów dla działania 2.1 Podniesienie efektywności i dostępności e-usług przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WP 2014-2020 znajdują się w załączniku nr 3a do Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 oraz w załączniku nr 7.2 i 8.1 do Regulaminu konkursu.
FinanseOgólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów200 000 000,00 zł Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektuMaksymalny poziom dofinansowania projektów, jako procent wydatków kwalifikowanych objętych dofinansowaniem w ramach działania:
Projekty nie objęte pomocą publiczną – maks. 85%
Projekty objęte pomocą publiczną – zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie zasadami – Szczegółowy Opis Osi Priorytetowych RPO WP na lata 2014 – 2020, działanie 2.1 Podniesienie efektywności i dostępności e-usług, pkt. 24.
Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych:
projektu z zakresu informacji przestrzennej (GIS): 190 000 000 PLN,
projektu dotyczącego pozostałych typów: 6 000 000 PLN
Minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych:
minimalna wartość wydatków kwalifikowanych: 500 000 PLN.
KONKURS RPO WSL - Działanie 2.1. Wsparcie rozwoju cyfrowych usług publicznych (planowany termin naboru - październik - listopad 2016 r.) Oś priorytetowa 2. Cyfrowe śląskie Działanie 2.1. Wsparcie rozwoju cyfrowych usług publicznych Poziom dofinansowania 85,00 % Budżet naboru [PLN] 82 581 303,12 Zarząd Województwa Śląskiego pełniący funkcję Instytucji Zarządzającej dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 ogłasza konkurs o dofinansowanie projektów w ramach Osi Priorytetowej II Cyfrowe Śląskie, Działania 2.1 Wsparcie rozwoju cyfrowych usług publicznych obejmujący następujące typy projektów:
Tworzenie systemów i aplikacji przyczyniających się do zwiększenia dostępu obywateli i przedsiębiorców do cyfrowych usług publicznych, Cyfryzacja zasobów kulturowych, naukowych, planistycznych, geodezyjnych i kartograficznych, a także zapewnienie powszechnego, otwartego dostępu do tych zasobów. Dopuszczalne jest łączenie w ramach jednego projektu obydwu ww. typów projektów. Jednocześnie w ramach niniejszego konkursu nie przewiduje się realizacji typu projektu pn. Tworzenie systemów i aplikacji przyczyniających się do zwiększenia dostępu obywateli i przedsiębiorców do cyfrowych usług publicznych w obszarze e-zdrowia.
O dofinansowanie mogą ubiegać się następujące typy podmiotów:
Jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia, Jednostki sektora finansów publicznych, Podmioty, w których większość udziałów lub akcji posiadają jednostki samorządu terytorialnego lub ich związki i stowarzyszenia, Osoby prawne i fizyczne będące organami prowadzącymi szkoły i placówki oświatowe, Organizacje turystyczne, Organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych, Państwowe i samorządowe instytucje kultury, Uczelnie / szkoły wyższe, Służby ratownicze i bezpieczeństwa publicznego, Jednostki naukowo-badawcze, posiadające osobowość prawną lub zdolność prawną, Podmioty wykonujące zadania w zakresie publicznej radiofonii i telewizji. Wymienione powyżej podmioty mogą realizować przedsięwzięcia w ramach projektów partnerskich w rozumieniu art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020, jak również w ramach projektów hybrydowych w rozumieniu art. 34 ww. ustawy.
W konkursie mogą brać udział wszystkie typy podmiotów wymienione w SzOOP RPO WSL 2014-2020 oprócz podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w rozumieniu ustawy o działalności leczniczej, posiadające osobowość prawną lub zdolność prawną podmiotów leczniczych (przedmiotowy konkurs nie jest dedykowany przedsięwzięciom z zakresu e-zdrowia).
Wnioskowane dofinansowanie w ramach projektu nie może przekroczyć alokacji przyznanej na konkurs.
Nie została określona minimalna i maksymalna wartość projektu.
Nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów będzie prowadzony od dnia 31.07.2015 r. do dnia 30.09.2015 r.
Wnioski złożone po upływie terminu zamknięcia naboru będą pozostawione bez rozpatrzenia.
Termin rozstrzygnięcia konkursu: grudzień 2015 r.
Wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami należy wypełnić wyłącznie w formie elektronicznej, za pomocą udostępnionego do tego celu systemu teleinformatycznego, tj. Lokalnego Systemu Informatycznego 2014 (LSI), dostępnego pod adresem: https://lsi.slaskie.pl).
Wnioski o dofinansowanie, wypełnione w LSI, przyjmowane będą wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy SEKAP (System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej, https://www.sekap.pl/katalogstartk.seam?id=56000) lub skrzynki podawczej ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej, www.epuap.gov.pl). Wniosek należy podpisać za pomocą bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego kwalifikowanym certyfikatem, certyfikatu CC SEKAP, lub profilu zaufanego ePUAP.
Ocena wniosków będzie dokonywana w oparciu o kryteria wyboru zatwierdzone przez Komitet Monitorujący RPO WSL 2014-2020.
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek określono w regulaminie procedury odwoławczej dla IZ RPO WSL – Zasady wnoszenia i rozpatrywania protestów.